Chybí vám kvůli práci vztahová svoboda?

By | Leden 31, 2019

Petra a Jiří se seznámili na vysoké škole. Začali spolu chodit, měli dostatek času i společných aktivit, při kterých mohli být spolu a sdílet společné zážitky, mít společné přátele a s nadšením plánovat společnou budoucnost.

Ta však, ač se zdála skvělá, se stala tvrdou realitou. Sehnali byt ve městě, kde předtím Jiří bydlel. Byt museli financovat z půjčky od rodičů a z hypotéky, kterou Jiří získal, jakmile pár měsíců pracoval. Nenašel ovšem práci v místě bydliště a každý den dojížděl téměř 80 km do krajského města, kde sídlila nadnárodní společnost, u které našel svoji vysněnou práci. Musel pořídit starší auto, na které mu částečně půjčili rodiče a částečně jej zaplatila Petra. 

Petra si našla práci v místě bydliště, ale zdaleka to nebyla práce, o které snila. Studovala zahraniční ekonomiku a skončila jako přepážková pracovnice na místním úřadě. Plat nebyl nic moc. 

Jiří měl dobrý plat, ale za jakou cenu? Ráno v 6 odjížděl z domova, denně se bál situace na cestě, aby nezůstal v koloně nebo aby se neporouchalo jeho staré auto. NA ranních poradách se vyžadovala naprostá dochvilnost. Za pěkná plat ovšem zahraniční vedení firmy vyžadovalo také naprostou odevzdanost práci, být k dispozici kdykoliv je třeba. Jiří často zůstával v práci déle nebo pracovní záležitosti řešil o víkendu.

A dál? Pár, který míval spoustu přátel, společných aktivit, se nyní téměř neviděl. Společné víkendy mimo domov byly spíše výjimkou, Jiří musel být k dispozici. Musel, jinak by mu sáhli na peníze a jak by pak platili hypotéku a šetřili na lepší auto? Společná dovolená? Na tu ještě pár let nebude. Pár se postupně začal odcizovat, doma řešili práci, ale bez vzájemného pochopení a radosti ze sdíleného. Petra byla často do večera sama doma, Jiřího rodiče jí začali vyčítat, že je to ona, kdo je tak náročný, že jejich syn není vůbec doma, aby mohl dost vydělávat. Petra se rozhodla hledat si přivýdělek, aby jím dorovnala rozdíl mezi jejím a Jiřího příjmem.

Vztahová svoboda znamená, že mohu být s kým chci, kdy chci. Mohu být s partnerem, partnerkou, s rodinou. Nemusím si vybírat, jestli dám přednost práci nebo rodině.

Znám několik takových párů, kteří tento problém vyřešili díky podnikání z domova. Jeden z páru rozběhl práci a během pár měsíců, když výdělky byly dostatečně vysoké, že odpovídaly průměrnému příjmu v republice, se přidal druhý.

Benefity byly velké. Příjem s volnou pracovní dobou. Možnost pracovat odkudkoliv s využitím internetu a online podpůrných nástrojů pro práci i komunikaci. Možnost osobního i profesního rozvoje a dlouhodobé kariéry.

Podnikání z domova - vaše nová kariéra nebo flexibilní přivýdělek

  • Budete svým vlastním šéfem,
  • bude na vás, kdy budete pracovat, pracovní dobu nebo dovolenou si určíte vy,
  • bude na vás, jakou si uděláte pracovní dobu – 2 hodiny nebo 8 hodin denně, kolik dní v týdnu,
  • bude na vás, s kým se rozhodnete případně spolupracovat (v zaměstnání si kolegy většinou nevyberete).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *