Hledáte přivýdělek? Ujasněte si priority.

By | Únor 5, 2019

Hledáte přivýdělek?

Hledáte přivýdělek? Vyhovoval by vám přivýdělek z domova? O jakou práci vlastně stojíte? Co vám má přinést? Pracovních nabídek je kolem vás spousty. Možná ani nevíte, co chcete, co je pro vás vhodné a na jakou práci se hodíte. Než zareagujete na nějakou nabídku přivýdělku, je potřeba ujasnit si několik zásadních věcí, stanovit priority:

Chci pracovat z domova nebo chci do práce docházet/dojíždět?

Tohle je hodně zásadní rozhodnutí. Hledáte přivýdělek z domova nebo chcete docházet do druhé práce? Každý hledá něco jiného a každý má jiné možnosti. Pokud chodíte do zaměstnání, může vám jako přivýdělek vyhovovat právě práce řízená z domova. Máte rodinu, potřebujete být doma, chcete pracovat třeba i v pozdějších večerních hodinách nebo naopak využít časné ranní hodiny. Pak je zase vhodná práce z domova. Jste samostatní, umíte si zorganizovat činnost, umíte se sami zaměstnat a práci si naplánovat tak, abyste správně vše stihli. Pak také zvládnete pracovat z domova. Práce z domova má další výhody. Můžete kamkoliv odcestovat a vaši práci to vůbec neovlivní. Jestli své zakázky vyřídíte od moře nebo z hor, na výsledku to poznat není.

Jste celý den doma s dětmi a potřebujete mezi lidi? Potřebujete změnit prostředí nebo doma nemáte na práci klid nebo myšlenky? Pak je fajn hledat přivýdělek mimo nabídky práce z domova. Potřebujete někoho, kdo by vám práci organizoval, rádi svoji práci průběžně konzultujete a očekáváte okamžitou zpětnou vazbu? Toho se při práci vedené z domu nedočkáte.

Pokud se přesně nezačleníte do jedné z kategorií, tak hledejte práci, kterou můžete dělat z domova i z kanceláře.  Pro flexibilní lidi existují i flexibilní nabídky.

Hledáte zajímavou a rozmanitou práci nebo manuální či jednotvárnou práci?

Pokud hledáte přivýdělek ve formě manuální či jednotvární práce typu kompletace, přepisování, nadepisování,… pak zbytečně ztrácíte čas čtením nabídek na příležitosti, které nabízejí zajímavou práci, různé možnosti uplatnění či možnost podílet se na tvorbě pracovní náplně. Určitě neztrácejte čas čtením inzerátů, které hledají samostatné lidi, kteří se chtějí dále rozvíjet a vzdělávat. Hledejte pouze to, co přesně chcete.

Pokud však hledáte přivýdělek jako zajímavou a rozmanitou práci, tak hledejte i takovou, kde se můžete sami dál rozvíjet, z přivýdělku časem vybudovat i kariéru nebo se kompletně postavit na vlastní nohy. Pokud pořád hledáte nějaké nové podněty, máte často nové nápady a chcete na nich stavět, hledejte činnost, kde stále můžete jít dál. Osobnostně i kariérově i finančně.

Jaký hledáte přivýdělek? Chcete být placeni za svůj čas nebo za výsledek?

Podle toho hledejte. Existují různé formy spolupráce. Pokud chcete pevný plat, tak asi hledejte zaměstnaneckou smlouvu nebo dohodu o pracovní činnosti. Zde se však těžko dočkáte flexibilní pracovní doby nebo možnosti pracovat z domova. Ten, kdo si platí váš čas, si bude chtít ohlídat, jak tento čas využíváte a že opravdu pracujete pro něj.

Dohoda o provedení práce znamená, že si dohodnete, jakou práci uděláte, do kdy a kolik za to. Někdo práci většinou průběžně kontroluje a pokud je vše v pořádku, tak vyplatí dohodnutou odměnu.

Já osobně mám nejradši práci sama na sebe. To znamená na živnostenský list. Nechápu, proč se řada lidí bojí práce na sebe jako čert kříže. Tento způsob je ideální pro lidi, kteří si věří. Kteří nepotřebují stále někoho, kdo jim stojí za zády a kontroluje, jestli pracují. Vědí, že jsou odměněni za výsledek. Protože pracují na sebe, tak jsou sami svým šéfem i svým nejlepším zaměstnancem. Práci si takto mohou organizovat odkudkoliv, pracovní dobu si také organizovat podle potřeby. Výši odměny si v podstatě také určují sami. A pokud máte zaměstnání, studujete, pečujete o malé dítě a vedle toho pracujete na sebe, tak to je úplně nejlepší model.

Zaškolení a podpora pro práci není mínus. Je to velké plus!

Často se setkávám s tím, že lidé se nechtějí učit, nechtějí přijet na zaškolení. Je to škoda. Právě to, že se můžete naučit něco nového, potkat nové lidi, objevit nové příležitosti, to je na každé práci to cenné. Když na školení musíte někam cestovat, tím lépe. Očekávejte kvalitu. Těžko se budete dostatečně osobně i kariérově rozvíjet, když bydlíte na vsi, kam jedou dva autobusy za den, našli jste si práci z domova a na zaškolení vás pošlou k Maruně do sousedního domu, protože ta už pracuje dva měsíce a může vám to ukázat. A když budete šikovní a za týden zvládnete to, co Maruna od vedle za dva měsíce, co bude potom? Stejně vám nezbyde nic jiného než opustit svoji vísku a podívat se do světa, abyste se naučili víc a mohli se dál rozvíjet.

hledáte přivýdělekNebojte se práce, kde musíte nejprve absolvovat zaškolení, nikdo učený z nebe nespadl, každý chodí do školy, než je připraven na svoji profesi. Když firma nabízí ještě další průběžná školení nebo školení pro konkrétní oborová zaměření nebo pro osobní rozvoj, tak to neberte jako něco, co vás otravuje nebo dokonce odradí od práce, ale berte to tak, že firmě jde o své lidi, kteří budou pracovně růst, vydělají si víc peněz, budou spokojenější. Jistěže je lepší mít možnost rozvoje u jedné firmy, než v životě opakovaně začínat někde od nuly, protože vás minulá práce nebavila, neměli jste se kam rozvíjet, začali jste stagnovat a nudit se.

Už víte, co hledáte?

Pokud hledáte

  • zajímavou, různorodou práci,
  • práci, kterou můžete vykonávat z domova i z kanceláře,
  • práci, kde můžete využívat flexibilní pracovní doby i flexibilní pracovní náplně,
  • práci, kde můžete profesně, osobnostně i finančně růst,
  • práci, kterou budete dělat jen sami na sebe,
  • práci, kde budete napojeni na systém průběžných školení a týmové podpory,
  • práci, kde se můžete rozvíjet a kde přivýdělek může přerůst v kariéru,

jste na správné adrese.

Pokračujte zde, informujte se konkrétně o příležitosti a můžeme se domluvit na spolupráci.

Pokud hledáte úplně něco jiného, tak aspoň víte, na co se zaměřit při čtení inzerátů a nabídek.

Sledujte nás na Facebooku.

S kým budete v kontaktu? Blanka Roučková – LinkedIn

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *